Nowoczesne biuro – czyli jakie?

Data dodania: 2020-05-11

|

Autor: Directoffice

Nowoczesne biuro – czyli jakie?

Współcześnie coraz częściej odchodzi się od tradycyjnie rozumianego biura, czyli pomieszczenia wyposażonego w biurka, krzesła i szafy. Obecnie są to przestrzenie pozwalające nie tylko na wygodną pracę, ale także na komfortowy wypoczynek między poszczególnymi etapami realizowanych zadań. Pojawiają się tu coraz częściej tak zwane przestrzenie elastyczne, zmieniające swoje funkcje w zależności od potrzeb. To strefy pozwalające na bezpośredni kontakt z klientem oraz miejsca przeznaczone na indywidualną pracę, na przykład prowadzenie ważnych rozmów telefonicznych lub telekonferencji. Mogą to być na przykład coraz popularniejsze boksy akustyczne.

Odpowiednio rozplanowane i urządzone, nowoczesne biuro to miejsce, w którym pracownicy mogą efektywnie wykonywać swoje zajęcia, a jednocześnie czują się w nich dobrze. Dlatego urządzając biuro, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego lokalizację, ale także na to, jak wygląda wnętrze. Współcześnie architekci zwracają uwagę także na wiek i płeć przyszłych pracowników. Dzięki temu będą się oni czuli w pracy naprawdę dobrze. Nowoczesne biuro musi być także dopasowane do specyfiki firmy, inne potrzeby bierzemy bowiem pod uwagę w przypadku biur typu open space, a inne, gdy planujemy biuro, w którym poszczególne grupy pracowników zajmować mają oddzielne pomieszczenia. W ofercie Directoffice.pl znajdziesz powierzchnie biurowe dopasowane idealnie do Twoich potrzeb. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca na nowoczesne biuro i potrzebujesz siedziby dla swojej firmy, sprawdź naszą ofertę Directoffice.pl.

Wyposażenie nowoczesnego biura

Dawno minęły czasy, kiedy podczas urządzania biura można było ograniczyć się do zapewnienia pracownikom miejsca do pracy. Dzisiaj nie wystarczy biurko i ustawione przed nim krzesło. Nowoczesne biura to miejsca, w których ważnym elementem wyposażenia są sprzęty elektroniczne, takie jak komputery, kopiarki, drukarki i tym podobne urządzenia umożliwiające pracę. Bezprzewodowy dostęp do szerokopasmowego internetu to coraz częściej nieodzowny element, w jaki wyposażone są wynajmowane przestrzenie biurowe. Nieodzownym elementem jest także BMS, elektroniczne sterowanie oświetleniem, aplikacje budynkowe sterujące np. dostępnością miejsc parkingowych i ich rotacją, efektywne systemy klimatyzacji i bezpieczny system ogrzewania biura, a także systemy zabezpieczające przed pożarem, zalaniem czy włamaniami. Nowoczesne biurowce są zwykle wyposażone w monitoring oraz recepcję.

Dodatkowo wszystkie meble biurowe muszą spełniać ściśle określone wymagania co do bezpieczeństwa i higieny pracy. Blaty robocze muszą być dostosowane wielkością do potrzeb pracownika, podobnie jak fotele, które muszą pozwolić, na długotrwałe przebywanie w jednej pozycji. Meble muszą być wykonane z materiałów gwarantujących nie tylko trwałość, ale i bezpieczeństwo dla zdrowia pracowników. Wynajmując biuro za pośrednictwem directoffice.pl, otrzymujesz przestrzeń umeblowaną zgodnie z najnowszymi trendami, nowoczesny design to jeden z wyróżniających nas atutów.

Ważną częścią nowoczesnego biura jest strefa wspólna przeznaczona do spożywania posiłków i odpoczynku, a także przestrzeń coworkingowa. Jest ona aranżowana tak, panowała w niej przytulna, czasem wręcz domowa atmosfera. Oprócz urządzeń, takich jak ekspres do kawy czy kuchenka mikrofalowa pojawiają się sprzęty takie jak blendery, czy sokowirówki, to wyraźny ukłon w stronę pracowników szczególnie dbających o zdrowie. Coraz częściej w przestrzeniach tego typu pojawiają się wygodne pufy, worki sako, a czasami nawet hamaki. Niektórzy pracodawcy decydują się nawet na zakup konsoli do gier lub stołu do tzw. piłkarzyków. Urządzając nowoczesne biuro, inspiracje można czerpać z rozwiązań, które sprawdzają się w przypadku firm działających w innych krajach. Warto adaptować do swoich potrzeb rozwiązania, które już gdzieś się sprawdziły. Sprawdź, jakie rozwiązania mamy dla Ciebie na przykład w Poznaniu.

Aranżacja nowoczesnego biura

Planując aranżację nowoczesnego biura, najczęściej uzależniamy ją od specyfiki działania firmy. Zupełnie inaczej będzie przecież wyglądało biuro agencji marketingowej, w której głównym narzędziem pracy jest komputer i telefon, a inaczej biuro w firmie świadczącej usługi prawne lub księgowe, gdzie najważniejszy jest bezpośredni kontakt z klientem. Aranżując przestrzeń pracy, należy w pierwszym rzędzie zwracać uwagę na komfort pracowników, ale nie można zapominać także o wygodzie klientów. Dla nich trzeba przygotować na przykład wygodne, eleganckie lobby, lub przynajmniej komfortowe miejsce do siedzenia, w którym mogą zaczekać na umówione spotkanie.

Biurowiec SKYLINER

Biurowiec SKYLINER

ul. Prosta 67
Warszawa, Wola

STAWKA CZYNSZU

19,5 €/m2

DATA AKTUALIZACJI

2024-05-10

DOSTĘPNA POWIERZCHNIA

6130 m2

DOSTĘPNE BIURA

6

Biurowiec GDAŃSKI BUSINESS CENTER | BUD. C

Biurowiec GDAŃSKI BUSINESS CENTER | BUD. C

ul. Inflancka 4B
Warszawa, Centrum

STAWKA CZYNSZU

19,5 €/m2

DATA AKTUALIZACJI

2024-05-13

DOSTĘPNA POWIERZCHNIA

1414 m2

DOSTĘPNE BIURA

2

Archiwalana
Biurowiec PROSTA TOWER

Biurowiec PROSTA TOWER

ul. Prosta 32
Warszawa, Wola

STAWKA CZYNSZU

23,5 €/m2

DATA AKTUALIZACJI

2024-05-10

DOSTĘPNA POWIERZCHNIA

246 m2

DOSTĘPNE BIURA

0


Urządzając nowoczesne biuro, warto dbać także o szczegóły. Dodatki czy materiały wykorzystane do wykończenia wnętrza sprawiają, że biuro z przestrzeni anonimowej staje się miejscem, w którym pracownicy i klienci chętnie przebywają i dobrze się czują. Dlatego należy zadbać o dobre oświetlenie biura, braki światła naturalnego trzeba uzupełnić odpowiednio dobranymi lampami, które zapewnią optymalną jasność. Dbając o odpowiednią atmosferę otoczenia nowoczesnego biura, nie można zapomnieć o umieszczeniu w nim roślin. Zwłaszcza w przestrzeniach przeznaczonych do odpoczynku i w reprezentacyjnej części biura. Ten zabieg sprawi, że nawet najmniejsze biuro zyska niepowtarzalny charakter.

Stylowe, nowoczesne biuro

Urządzając nowoczesne biuro, w pierwszym rzędzie należy oczywiście kierować się jego ergonomią. W tym celu wyposaża się je w meble i sprzęty biurowe odpowiedniej jakości. Warto jednak pamiętać, że za pomocą właściwej aranżacji i wykorzystania dobrze dobranych elementów wyposażenia można wyznaczyć przestrzenie różniące się od siebie rangą. I tak na przykład gabinet prezesa lub dyrektora zwykle różni się od pozostałej części biura. To miejsce, w którym zwykle przyjmuje się gości, w którym zapadają najważniejsze dla firmy decyzje, dlatego powinno się zwrócić szczególną uwagę na jego umeblowanie.

Nawet w małym nowoczesnym biurze warto postawić na klasyczne meble wykonane z drewna. Kolory mebli zależy od wielkości pomieszczeń i od indywidualnych preferencji, ale powinno się pamiętać, że im mniejsze biuro, tym jaśniejsze kolory należy stosować. Solidne meble to niezawodny sposób na sprawienie wrażenia, że firma jest godna zaufania. Prestiż firmy zależy od detali, a także od tego, jakie wrażenie robi na swoich klientach. Dobrze zaaranżowane biura, których wnętrza mają spójny charakter, powodują, że zarówno pracownicy, jak i klienci chętnie w nich przebywają i efektywnie pracują.

O czym pamiętać, urządzając nowoczesne biuro?

Nowoczesne biuro to nie tylko pomieszczenia. Nawet najlepiej położenie i najlepiej wyposażone powierzchnie biurowe to tylko budynki. To, co w nich najważniejsze, to pracownicy. Dlatego urządzając nowoczesne biuro, inspiracje można czerpać także z oczekiwań pracowników. Drobne modyfikacje wprowadzane do już urządzonych przestrzeni sprawiają, że pracownicy dobrze się w nich czują i wydajniej pracują. Dobrze więc pamiętać nie tylko o odpowiednich meblach i urządzeniach, ale także ich przyszłych użytkownikach. W miarę możliwości warto zastanowić się nad możliwością zmiany układu biura i dostosowywania go do bieżących potrzeb. Pozwalają na to na przykład meble modułowe, z których można tworzyć różne konfiguracje ułatwiające na przykład pracę zespołową.

Nowoczesne biuro to nie tylko przestrzeń wytężonej pracy, ale także miejsce spotkań i odpoczynku, warto o tym pamiętać. Urządzając biuro, niezależnie od jego wielkości nie można zapominać o tzw. czynniku ludzkim, tylko w ten sposób uda się stworzyć przestrzeń przyjazną, w której ludzie będą chcieli pracować. Dlatego współcześnie prawie każda firma pamięta o tworzeniu tzw. chill roomów, które przeznaczone są do relaksu pomiędzy poszczególnymi zadaniami, ale dodatkowo przyczyniają się do integracji pracowników i ich przywiązania do firmy.

Oceń artykuł
3/5 - (2 votes)