Biuro w stylu industrialnym – pomysły

Data dodania: 2021-01-11

|

Autor: Directoffice

Biuro w stylu industrialnym – pomysły

Styl industrialny jest niezwykle popularnym trendem w aranżacji wnętrz mieszkań i domów, lecz coraz częściej spotyka się go także we wnętrzach biurowych. Nie bez powodu. Styl ten ma odzwierciedlać erę przemysłową, przez co stanowi ciekawą odskocznię od wszechobecnej nowoczesności. Biuro industrialne wygląda nietypowo i z pewnością zwróci na siebie uwagę wszystkich odwiedzających klientów i kontrahentów. Dzięki zastosowaniu się do naszych rad stworzysz biuro w stylu industrialnym w mgnieniu oka. Zobacz, jak to zrobić.

Biuro w stylu industrialnym – podstawowa charakterystyka

Warto zacząć od tego, że myślą przewodnią stylu industrialnego jest zastosowanie surowych materiałów, w tym drewna, betonu, odsłoniętej cegły czy metalu, jak i mebli oraz dodatków z charakterystycznym efektem zużycia. Wiele osób podkreśla charakter ery przemysłowej, akcentując otwarte miejsca instalacji np. hydraulicznej w postaci widocznych rur doprowadzających wodę. Każda rzecz zastosowana we wnętrzu powinna pasować także do wnętrza starej fabryki, dlatego nie warto stosować obrazów czy koców i dywanów, a raczej wyłącznie duże plakaty (czy logotypy firmy) lub hasła zachęcające do wydajniejszej pracy. Co więcej, warto wybierać wyłącznie ciepłą barwę światła i wystrzegać się koloru neutralnego lub zimnego, które nie współgrają z kolorystyką wnętrz.

Jak wygląda biuro industrialne w szczegółach?

W biurze w stylu industrialnym, które można stworzyć między innymi w przestrzeniach biurowych przeznaczonych na wynajem w Warszawie oferowanych przez firmę Directoffice.pl, warto postawić na szereg najbardziej podstawowych rozwiązań stylistycznych. Najważniejsze są ściany, które w stylu industrialnym mogą mieć kilka nietypowych form. Wielu przedsiębiorców wykańcza te powierzchnie prawdziwą cegłą, inni decydują się na pozostawienie wyłącznie surowego betonu. Osobom, które chcą stworzyć biuro industrialne w mniej inwazyjny sposób, polecamy zakup tapet ze wzorem muru lub cegły. W kwestii mebli warto postawić na prostotę i dużą ilość metalu. Znakomicie sprawdzą się stoliki z nóżkami wykonane ze stali, np. czarnej i matowej, jak i duże, rozłożyste stoły. Dobrym pomysłem będzie unikanie rozwiązań, które w erze rewolucji przemysłowej nie były dostępne, np. plastiku, i zastąpienie go naturalnym drewnem z widocznym usłojeniem.

Oceń artykuł
5/5 - (1 vote)