Jakie są najmodniejsze style w aranżacji biura?

Data dodania: 2021-01-21

|

Autor: Directoffice

Jakie są najmodniejsze style w aranżacji biura?

Modne biuro jest wizytówką każdej firmy. Właśnie z tego względu warto szczególnie zadbać o przestrzenie biurowe, aby ich aranżacja była zarówno funkcjonalna, jak i stylowa. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jaki wystrój jest najmodniejszy i który przyczyni się do polepszenia samopoczucia pracowników, a tym samym zwiększenia ich wydajności i efektywności pracy. Ponadto, będzie miłym zaskoczeniem dla kontrahentów. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Biuro w stylu angielskim – eleganckie wnętrza

Biuro w stylu angielskim to doskonała propozycja dla osób ceniących sobie elegancję i harmonię. W tak zaaranżowanym wnętrzu panuje przede wszystkim majestatyczny klimat. Wyposażenie powinno składać się głównie z mebli angielskich, które charakteryzują się masywną budową, zarówno wizualnie, jak i fizycznie. W aranżacji w tym stylu znajduje się miejsce dla surowych form i klasycznych biurek połączonych z niezwykle wygodnymi fotelami. Duża ilość ciemnego drewna to doskonały wybór, który wzorowo podkreśli urok biura w stylu angielskim. Zwykle aranżacja tego rodzaju sprawdzi się lepiej w większych przestrzeniach, gdyż dość ciężkie wizualnie wyposażenie wymaga zachowania równowagi, którą zagwarantują jasne i nasłonecznione pomieszczenia. Szeroki wybór takich wnętrz biurowych na wynajem na terenie Krakowa, Warszawy, Poznania i innych większych polskich miast oferuje firma Directoffice.pl. Biura w stylu angielskim będą znakomitą wizytówką dla prawników czy adwokatów, a także dla księgowych.

Biuro w stylu glamour – stylowa przestrzeń

Biuro w stylu glamour zdecydowanie należy do jednej z najbardziej stylowych aranżacji dotyczących przestrzeni firmowych. Wystrój ten idealnie wpisuje się w charakter branż kreatywnych. Zatem będzie doskonałym wyborem dla artystów, architektów czy projektantów mody. Na taką stylistykę składa się kilka podstawowych elementów, o których nie można zapomnieć podczas aranżacji. Przede wszystkim najważniejsze jest wyposażenie. Meble biurowe powinny wyróżniać się ekskluzywnością i elegancją. Fotele i sofy z pikowanymi przeszyciami, antyczne podstawki czy też szklane powierzchnie blatów to doskonały wybór. W biurze w stylu glamour warto znaleźć miejsce dla eleganckiego przepychu, kojarzącego się z luksusem i nonszalancją. Wśród dodatków najlepiej jest zastosować lustra optycznie powiększające przestrzeń, błyszczące żyrandole i inne stylowe dekoracje, które znakomicie podkreślą czar danego biura. W tak pięknie zaaranżowanej przestrzeni pracownicy z pewnością znajdą natchnienie i wenę do pracy, dzięki czemu wydajniej i efektywniej wykonają swoje obowiązki.

Biuro w stylu nowojorskim – nowoczesna aranżacja

Aranżując biuro w stylu nowojorskim, warto mieć na uwadze każdy szczegół. Odpowiednio dobrane wyposażenie i dodatki mogą doskonale połączyć stylowy design z zachowaniem najwyższego poziomu funkcjonalności przestrzeni biurowej. W tego rodzaju wnętrzu należy postawić na wysmakowany umiar, ponadczasowość i klasę. Poszczególne elementy powinny łączyć ze sobą nutkę nonszalancji z elegancją i dodatkami w stylu glamour. Kolory królujące w nowojorskich aranżacjach to stonowane barwy beżu i szarości, które doskonale współgrają z intensywnymi odcieniami. Warto również zadbać o dodatki w postaci wygodnych i dość rozłożystych foteli dla pracowników i sof dla kontrahentów, a także dekoracyjnych żyrandoli emitujących odpowiednią intensywność światła. Klimat rodem z Manhattanu idealnie sprawdzi się w branżach dziennikarskich, w których działanie na pełnych obrotach to codzienność. Dzięki firmie Directoffice.pl już dziś możesz zaaranżować biuro w stylu nowojorskim w przestrzeni biurowej na wynajem w samym centrum Warszawy i nie tylko. Warto przejrzeć wszystkie oferty, aby znaleźć najdogodniejszą lokalizację dla siedziby Twojej firmy.

Biuro w stylu prowansalskim – przyjemna atmosfera

Biuro w stylu prowansalskim może być jednym z miejsc, w którym pracownicy będą z chęcią zjawiać się każdego dnia z głową pełną pomysłów. Lekkie i subtelne wnętrza znakomicie wpływają na samopoczucie, a finezyjne dodatki doskonale uzupełniają wystrój i pozwalają skupić się na wykonywanych obowiązkach. Głównymi elementami biura w stylu prowansalskim powinny być elementy kojarzące się z piękną i słoneczną Prowansją. Kolory lawendowe, połączone z różem, fioletem, błękitem, żółcią i zielenią zwieńczone klasyczną bielą to doskonały wybór. Ponadto, najlepszą propozycją wyposażenia będą białe meble wykonane z naturalnych materiałów kojarzących się z francuskimi przedmieściami. Nie można również zapominać o dodatkach pełnych uroku, wśród których warto wymienić kwiaty świeże i doniczkowe, a także dekoracje w postaci obrazów przedstawiających piękne krajobrazy zapierające dech w piersiach. Każde biuro w stylu prowansalskim będzie znakomitą siedzibą między innymi dla firm turystycznych.

Biuro w stylu vintage – wnętrze z charakterem

Biuro w stylu vintage to odważny wybór dla osób ceniących sobie ponadczasowość i klasykę. W tego rodzaju aranżacji największy urok tkwi w detalach, dlatego w takim wystroju powinny znaleźć się przede wszystkim postarzane meble i dodatki stylizowane na elementy pochodzące z minionych epok. Wszystkie z nich mogą być świetnym sposobem na znalezienie inspiracji podczas pracy. Ten styl jest doskonałym rozwiązaniem dla kreatywnych branż ceniących sobie oryginalność i indywidualność, którymi chcą zaskoczyć swoich kontrahentów. Dodatki i meble na pierwszy rzut oka kompletnie do siebie nie pasujące wbrew pozorom wprowadzają przytulną atmosferę, w której praca jest czystą przyjemnością.

Aranżacja biura dopasowana do charakteru prowadzonej działalności

Zdecydowanie podczas aranżacji biura warto mieć na uwadze charakter prowadzonej firmy. Liczy się zachowanie równowagi między oferowanymi usługami, stylową siedzibą działalności, a także funkcjonalnymi przestrzeniami biurowymi. Wszystko powinno łączyć się w spójną i harmonijną całość, co z pewnością będzie doskonale motywować pracowników i zachęcać kontrahentów do korzystania z oferty firmowej.

Oceń artykuł