Ekologiczne biuro – rozwiązania w biurze

Data dodania: 2020-10-10

|

Autor: Directoffice

Ekologiczne biuro – rozwiązania w biurze

Obecnie panuje moda na ekologiczne rozwiązania, które coraz więcej osób chętnie wprowadza je nie tylko do pomieszczeń domowych, ale także firmowych. Dbanie o środowisko naturalne jest bardzo doceniane, dlatego wiele przedsiębiorstw chce się tym wyróżnić na tle konkurencji. Takie działania z pewnością zaowocują większym uznaniem ze strony klientów, dlatego warto rozważyć zielone biuro, które będzie funkcjonowało w sposób przyjazny dla środowiska. Chcąc mieć pewność, że biuro spełnia standardy zrównoważonego budownictwa, warto postarać się o certyfikaty, w tym BREEAM, LEED czy WELL. Aby powierzchnia biurowa została wyróżniona certyfikatem, należy dostosować ją do szeregu kryteriów, które powinna spełniać przestrzeń ekologiczna.

Najwięcej ofert umożliwiających stworzenie ekologicznego biura znajdziesz w firmie Directoffice.pl prezentującej lokale do wynajęcia w Szczecinie, a także w pozostałych najpopularniejszych miastach Polski. Poznaj już dziś nasze pomysły, które pozwolą Ci wykreować zielone biuro, w którym ekologia i dbałość o środowisko naturalne będą wartościami stawianymi na pierwszym miejscu.

Ekologiczne biuro w praktyce – oszczędność na kosztach eksploatacyjnych

Dbanie o środowisko naturalne może być doskonałym działaniem marketingowym, które będzie w nowoczesny sposób kreowało dane przedsiębiorstwo. Warto zatem wykorzystać kilka wskazówek, które przyczynią się do poprawy wizerunku firmowego przy niewielkim nakładzie pracy. Dodatkowo działania te mogą również obniżyć koszty prowadzenia działalności, co zawsze będzie korzystnym rozwiązaniem. Pierwsze, na co warto zwrócić uwagę, jest skupienie się na zmianach w użytkowaniu lokalu biurowego.

Ekologiczne biuro powinno stosować przede wszystkim praktyki przyjazne środowisku – warto zacząć od segregacji śmieci, postawić na ekologiczne materiały biurowe czy też oszczędzać energię elektryczną. W tym celu należy włączać komputery, monitory, laptopy, drukarki, faksy oraz inne urządzenia biurowe w tryb czuwania, gdy tylko to możliwe. Opcja ta dotyczyć może także sprzętów kuchennych, w tym między innymi ekspresów do kawy. Dodatkowo ciekawą propozycją jest zakup energooszczędnej zmywarki czy też montaż dozowników papieru do rąk w łazienkach oraz nowoczesnych baterii, które mają na celu oszczędność wody poprzez inteligentne jej dozowanie.

Nowoczesne dystrybutory wody źródlanej – alternatywa dla plastikowych butelek

Wielu przedsiębiorców stara się w szczególny sposób dbać o swoich pracowników, oferując szereg różnego rodzaj udogodnień. Do jednych z najpopularniejszych należą dystrybutory wody, które stanowią doskonałą alternatywę dla plastikowych butelek. Korzystanie z nich zapewnia nieograniczony dostęp do wody pitnej w biurze. Ponadto, dystrybutory obniżają koszty związane z dostarczaniem wody butelkowanej, a tym samym niwelują powstawanie plastikowych odpadów. To zdecydowanie doskonała propozycja, którą warto wprowadzić do ekologicznego biura.

Ekologiczne materiały biurowe – sposób na ograniczenie śmieci

Ciekawym rozwiązaniem jest również wprowadzenie ekologicznych artykułów biurowych. Pozwoli to na ograniczenie produkcji śmieci, co korzystnie wpłynie na środowisko naturalne. Aktualnie panuje trend zero waste, który w tłumaczeniu oznacza zero marnowania. Ruch ten ma na celu eliminowanie odpadów do niezbędnego minimum. Aby ograniczyć produkcję śmieci w biurze wystarczy zrezygnować ze stosowania jednorazowych naczyń i sztućców. Dodatkowo warto znaleźć zamienniki na koszulki na papier czy spinacze do papieru. Można także zmniejszyć ilość wydruków, ustawiając mniejsze marginesy w edytorze tekstów, nie używać kartek A4 do krótkich notatek, kupować papier z certyfikatem FSC, zrezygnować z drukowania e-maili oraz korzystać z drukowania dwustronnego. Warto także wymieniać wkłady w długopisach, a także wykorzystywać inne, wielorazowe materiały biurowe.

Biurowiec LIXA

Biurowiec LIXA

ul. Kasprzaka 2B
Warszawa, Wola

STAWKA CZYNSZU

19 €/m2

DATA AKTUALIZACJI

2021-10-18

DOSTĘPNA POWIERZCHNIA

4363 m2

DOSTĘPNE BIURA

2

Biurowiec ZEBRA TOWER

Biurowiec ZEBRA TOWER

ul. Mokotowska 1
Warszawa, Centrum

STAWKA CZYNSZU

19 €/m2

DATA AKTUALIZACJI

2024-05-10

DOSTĘPNA POWIERZCHNIA

3878 m2

DOSTĘPNE BIURA

5

Biurowiec RONDO 1

Biurowiec RONDO 1

Rondo ONZ 1
Warszawa, Centrum

STAWKA CZYNSZU

22,5 €/m2

DATA AKTUALIZACJI

2024-05-10

DOSTĘPNA POWIERZCHNIA

3042 m2

DOSTĘPNE BIURA

6

Oświetlenie w ekologicznym biurze

Na ekologiczne rozwiązania w biurze składa się również zastosowanie odpowiedniego oświetlenia. Warto maksymalnie wykorzystywać światło dzienne, które także mniej męczy wzrok i jest zdrowsze dla oczu. Świetną propozycją jest również wymiana klasycznych żarówek na świetlówki energooszczędne. Dobrą inwestycją będzie także zakup czujników ruchu, które będą kontrolować emitowanie światła.

Zielone biuro – zwróć uwagę na detale

Jak widać, ekologiczne biuro w praktyce zupełnie różni się od klasycznych pomieszczeń biurowych. Warto dodatkowo podkreślić jego zalety poprzez zastosowanie odpowiednich elementów wyposażenia. Aby wystrój wskazywał na to, że firma opiera swoje działania na dbaniu o środowisko, można wnętrza uzupełnić dekoracjami wykonanymi z naturalnych materiałów. Należą do nich między innymi elementy ozdobne z bawełny, lnu, drewna, wikliny, kamienia czy ceramiki. Kolory ścian również mogą nawiązywać do barw ziemi, zatem wybierajmy farby w stonowanych odcieniach, takich jak klasyczny beż, subtelna zieleń, elegancki brąz czy ponadczasowa biel.

Warto również znaleźć odpowiednie miejsce na stworzenie powierzchni biurowych, w których można z łatwością wykorzystać działania mające na celu dbanie o środowisko naturalne. Najpopularniejsze, ekologiczne biurowce na terenie Poznania i innych polskich miast, które oferują nowoczesne biura na wynajem, można znaleźć w Directoffice.pl.

Oceń artykuł