Jak zaaranżować biuro w stylu loftowym?

Data dodania: 2020-05-03

|

Autor: Directoffice

Jak zaaranżować biuro w stylu loftowym?

Biuro w stylu loft nawiązuje swoją aranżacją do pierwowzoru, czyli do przestrzeni industrialnych. Wnętrza pofabryczne początkowo były traktowane jako bardzo tanie miejsce do wynajęcia i były to raczej adresy chwilowe niż docelowe lokalizacje. Z czasem uległo to jednak sporej zmianie i biuro w stylu loftowym stało się bardzo modne. Co ciekawe, nie zawsze są to faktyczne hale, w których wcześniej stały maszyny fabryczne. Wielu architektów śledzących współczesne trendy już na etapie projektowania tworzy przestrzenie inspirowane loftami.

W zależności od tego, jakiej wielkości jest loft, biuro może być użytkowane przez kilka lub nawet kilkadziesiąt osób. Jeżeli szukasz takiej przestrzeni na przykład w Łodzi, to koniecznie zapoznaj się z ofertą Directoffice.pl. W zrewitalizowanych budynkach na przykład po zakładach włókienniczych czy drukarniach stworzysz klimatyczne biuro. Loft to możliwość wielu niepowtarzalnych aranżacji tworzących atmosferę idealną do wspólnej pracy. To doskonały sposób na stworzenie na przykład biura coworkingowego, w którym spotkają się kreatywni freelancerzy z różnych branż.

Czym wyróżnia się biuro w stylu loft?

Loft to przede wszystkim przestrzeń. Wysokie, przestronne pomieszczenia wyposażone w sięgające do podłogi okna to miejsca idealne do stworzenia biura dla nietuzinkowej firmy. Dominują w nich materiały, takie jak surowy beton, cegły i stal. Czasami pojawiają się odsłonięte belki stropowe, a na środku pomieszczenia może pojawić się słup podtrzymujący sufit. W loftach próżno szukać gładkich ścian w pastelowych kolorach, to właśnie surowość i pozorny brak wykończenia stanowią o ich wyjątkowości.

To miejsca, które albo akceptuje się od pierwszego wejrzenia, albo należy zdecydować się na zupełnie inny styl. Biuro loftowe nie da się oswoić, to właśnie jego szorstki charakter robi największe wrażenie. Urządzając biuro tego typu, warto postawić na równie bezpretensjonalne meble i dodatki. Biurka, krzesła czy szafy powinny nawiązywać do stylistyki fabrycznej. Stąd dużo tu metalu i drewna w naturalnych odcieniach. Doskonale zaprezentują się metalowe szafki, a zamiast klasycznego biurka szeroki drewniany blat oparty na metalowym stelażu.

Biuro loftowe, czyli minimalizm i prostota

Przestrzenne, postfabryczne wnętrza nie potrzebują elementów ozdobnych. Nie pasują do nich zasłony ani miękkie wykładziny. Ozdobą takiego miejsca są widoczne gdzieniegdzie cegły czy stalowe elementy konstrukcyjne. Funkcje dekoracyjne mogą pełnić tu lampy, dopasowane kolorystycznie do całości klosze sprawdzą się idealnie. Jeżeli chcesz w jakiś dodatkowy sposób ozdobić ściany, postaw na proste grafiki w cienkich metalowych ramkach, kwiaty czy pejzaże raczej się tu nie sprawdzą.

Loft z założenia jest przestrzenią otwartą, jeśli jednak pracuje w nim wiele osób, warto pomyśleć o stworzeniu wydzielonych stref, w których będą pracowały osoby potrzebujące wyciszenia. Mogą to być przestrzenie otoczone na przykład ekranami akustycznymi pozwalającym oddzielić się od panującego w biurze gwaru. Nowoczesne biura loftowe są najchętniej wybierane przez branże kreatywne, czyli firmy, w których ważnym elementem działania jest praca grupowa. W nieograniczonej ścianami przestrzeni doskonale pracuje się na przykład architektom, projektantom, konstruktorom i innym fachowcom, których dzieła potrzebują sporo miejsca. W biurach typu loft można jednocześnie urządzić atelier lub strefę wystawienniczą. Można w niej także urządzać pokazy najnowszych kolekcji.

Oceń artykuł