Jak wybrać biuro dla prawnika?

Data dodania: 2020-06-14

|

Autor: Directoffice

Jak wybrać biuro dla prawnika?

W zawodzie zaufania publicznego takim jak prawnik, notariusz i w wielu innych profesjach, gdzie prestiż i pierwsze wrażenie mają bardzo duże znaczenie dla budowania zaufania między firmą a klientem, biuro staje się bardzo ważnym miejscem, które może mieć wpływ na ocenę całokształtu. Szukając idealnego pomieszczenia na biuro dla prawnika, adwokata, czy notariusza najlepiej zrezygnować z mało prestiżowych pomieszczeń w blokach mieszkalnych powstałych w latach 80 tych. Aby podkreślić świetność swojej firmy możesz śmiało zdecydować się zarówno na lokal w wiekowej, eleganckiej kamienicy, kameralnym budynku apartamentowym, jak i w nowoczesnym biurowcu. Znalezienie odpowiedniego miejsca nie jest wcale łatwym zadaniem, dlatego idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonych profesjonalistów z Directoffice, którzy spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Gustownie urządzone biuro dla prawnika w Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i wielu innych miastach na terenie całego kraju, które znajdziesz przy pomocy platformy Directoffice.pl, bezsprzecznie doda prestiżu i powagi prowadzonemu przez Ciebie biznesowi, a wszystkich klientów utwierdzi w przekonaniu, że mogą liczyć na profesjonalną obsługę prawną.

Na co zwrócić uwagę, wybierając biuro dla prawnika?

Szukając odpowiedniego miejsca na biuro dla prawnika, należy zwrócić uwagę na dzielnicę miasta. Na obrzeżach, gdzie panuje mniejszy ruch, zainteresowanie biurem z pewnością będzie mniejsze, niż w centrum. Ceny wynajmu w centrum są zdecydowanie wyższe, jednak jest to bardziej opłacalne pod względem ilości klientów. Kolejną kwestią przy wyborze biura dla prawnika jest jego wielkość, która zależy przede wszystkim od tego, ile osób będzie pracowało w kancelarii, oczywiście biorąc pod uwagę sekretariat, który jest niezbędnym elementem wyposażenia biura zarówno adwokata, jak i notariusza. W przypadku osób prowadzących jednoosobową działalność małe biuro, które ma jeden pokój zaaranżowany na gabinet, nie jest idealną opcją (pomijając oszczędności) szczególnie wtedy, kiedy przychodzi czas powiększenia kancelarii o nowych współpracowników. W tym wypadku najwygodniejszym rozwiązaniem są biura mające dwa pokoje oraz recepcję.

Jak powinno wyglądać biuro adwokata?

Każda kancelaria jest prowadzona przez inną osobę, dlatego biuro dla prawnika będzie zupełnie inaczej zaaranżowane ale są pewne cechy wspólne dla całej branży. Wielu prawników jest tradycjonalistami, którzy nie wyobrażają sobie pracy w biurze, w którym brakuje szykownych dodatków i gustownego umeblowania, takiego jak eleganckie, skórzane fotele, czy stoły i szafki utrzymane w klasycznym stylu. W kancelariach notarialnych oraz adwokackich, które są prowadzone od kilkudziesięciu lat i często mają rodzinne tradycje, świetnie sprawdzą się antyki. Natomiast wśród młodszych przedstawicieli tych zacnych zawodów coraz częściej można spotkać nowoczesne wnętrza utrzymane w prostym, minimalistycznym stylu, którego ważnym elementem jest szkło.

Każda kancelaria powinna posiadać poszczególne pomieszczenia, w szczególności pokój przeznaczony do spotkań z klientami, który zapewni wysoki poziom intymności, bezpieczeństwa i komfortu oraz salę konferencyjną. Biuro adwokata nie może prawidłowo funkcjonować bez sprawnie działającego sekretariatu, którego pracownik prowadzi dokumentację kancelarii, kalendarz spotkań, obsługuje korespondencję, koordynuje spotkania prawników i klientów oraz wykonuje wiele innych czynności. Nie można pominąć nawet niewielkiego aneksu kuchennego, gdzie można przygotować ciepłe napoje dla klientów; oraz łazienki lub toalety, która z pewnością zrobi pozytywne wrażenie na klientach.

Wirtualne czy stacjonarne biuro dla notariusza?

Elitarne zawody wymagają posiadania profesjonalnych gabinetów, które wpływają na pozytywny wizerunek firmy w oczach odbiorców. Zarówno biuro notariusza, jak i adwokata nie powinno mieścić się w bloku z wielkiej płyty, czy w ciasnych lokalach, ponieważ w takich miejscach wiarygodność i zaufanie klientów automatycznie spada jeszcze przed spotkaniem. Wynajem stacjonarnego biura w zadbanym budynku i w dobrej lokalizacji w centrum miasta jest doskonałym, ale kosztownym rozwiązaniem. Jeśli pracujesz w pojedynkę, alternatywą może być właśnie biuro wirtualne, które generuje niskie koszty obsługi i wynajmu oraz pozwala na zachowanie prywatności. Jednak biuro wirtualne jest idealnym rozwiązaniem tylko wtedy, gdy potrzebujesz jedynie adresu korespondencyjnego i nie planujesz spotkań z prywatnymi klientami, co jest niemożliwe, ponieważ są one istotną częścią pracy prawnika, muszą być odpowiednio przygotowane i komfortowe dla klienta.

Oceń artykuł