Biuro retro – czy to dobry pomysł?

Data dodania: 2020-09-19

|

Autor: Directoffice

Biuro retro – czy to dobry pomysł?

Styl retro jest jednym z najczęściej wybieranych przez osoby, które cenią sobie ponadczasową i atrakcyjną stylistykę pomieszczeń domowych. Obecnie jednak coraz popularniejsze stają się biura w stylu retro. Rozwiązanie to jest niezwykle ciekawe. Niespotykane, ponadczasowe i uniwersalne sprawdzi się w zasadzie we wszystkich przestrzeniach biurowych, zarówno tych małych, jak i rozłożystych, a zastosowanie dużej ilości drewna zapewni przy tym także luksusowy efekt. Co więcej, ciepłe kolory wpływają na morale pracowników i ich lepsze samopoczucie, dzięki czemu ich praca staje się wydajniejsza i efektywniejsza.

Biuro retro – klasyczne, a jednak nowoczesne

Biuro retro stanowi dość nietypową odskocznię od wszechobecnej nowoczesności i idzie pod prąd obecnych trendów. W każdym pomieszczeniu biurowym stawia się na białe ściany, minimalistyczne meble, a przy tym także na standardowe i eleganckie punkty świetlne czy duże powierzchnie oszklone. Podejście stylu retro jest zupełnie inne i z wystroju bliżej mu do dworku niż do aranżacji z typowej ulotki reklamowej pierwszej lepszej firmy meblarskiej. Gabinet w stylu vintage pozytywnie wpływa na komfort psychiczny pracujących w nim osób i sprawia, że chodzą do pracy chętniej i znacznie efektywniej wykonują swoją pracę. Należy jednak pamiętać i mieć na uwadze, że biuro vintage wymaga większych nakładów finansowych podczas aranżacji, gdyż z reguły meble w tym stylu są rzadziej spotykane i mają wyższą cenę, niż popularne elementy wyposażenia charakteryzujące się nowoczesną stylistyką. W celu wyszukania ciekawych rozwiązań w tym stylu warto przejrzeć dostępne biura do wynajęcia w Łodzi lub innych miastach Polski.

Gabinet w stylu vintage – podstawowe cechy wystroju

Biuro w stylu retro wbrew pozorom dość łatwo urządzić, zwracając baczną uwagę jedynie na kilka najbardziej podstawowych cech. Pierwszorzędną kwestią jest to, że należy zrezygnować z minimalizmu na rzecz dużej liczby ozdób, fresków i wzorów – to cecha charakterystyczna dla stylu vintage. Kolejną kwestią jest wybór wyłącznie elementów wyposażenia wykonanych z drewna lub z zastosowaną okleiną drewnopodobną. Warto także zdecydować się na przyciemnienie pomieszczeń np. poprzez zastosowanie dość gęstych żaluzji drewnianych lub zasłon i rozświetlenie przestrzeni biurowej przy użyciu światła o niskiej temperaturze barwowej. Ciepłe oświetlenie podkreśla równie ciepłą kolorystykę drewna, które dzięki temu wygląda znacznie lepiej zarówno w dzień, jak i wieczorem. Warto także wybierać meble wzorzyste, z wieloma żłobieniami czy uchwytami wykonanymi z mosiądzu, jak i podjąć decyzję o zakupie obrazów, najlepiej wykonanych tradycyjną metodą olejną lub akrylową.

Biuro w stylu retro sposobem na wyróżnienie siedziby firmy

Gabinet w stylu vintage zapewnia nie tylko poprawę jakości pracy pracowników – to także rewelacyjny sposób wyróżnienia biura na tle innych, bardziej standardowych rozwiązań stosowanych przez konkurencję. Z pewnością pomieszczenia ciemne i pełne drewnianych mebli zapadną w pamięć także kontrahentom, co z kolei ma często decydujący wpływ na zawarcie współpracy. Biuro w stylu retro jest znacznie ciekawsze niż nowoczesna aranżacja, dlatego znakomicie się sprawdzi w przypadku branż ekskluzywnych, takich jak biura notarialne. Dodatkowo wystrój vintage świetnie uzupełni gabinety lekarskie czy siedziby doradców finansowych i maklerów giełdowych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby biuro retro zastosować także w przypadku mniej wymagających branż.

Oceń artykuł
5/5 - (1 vote)