Kiedy warto zdecydować się na biuro w stylu skandynawskim?

Data dodania: 2020-05-07

|

Autor: Directoffice

Kiedy warto zdecydować się na biuro w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski to najczęściej jasne przestrzenie wyposażone jedynie w niezbędne elementy. To wyważone połączenie minimalizmu i funkcjonalności, w którym meble i dodatki wykonane są z materiałów naturalnych w stonowanej kolorystyce. Biuro w stylu skandynawskim to przestrzeń funkcjonalna, pozwalająca na efektywną pracę, a także wpływająca pozytywnie na samopoczucie przebywających w niej osób. Przebywanie w przyjaznych przestrzeniach owocuje spokojem, wpływa pozytywnie na skupienie, co przekłada się na efektywną pracę. Jeśli szukasz rozwiązań tego typu, to na pewno spodobają Ci się biurowce oferowane przez skandynawskich deweloperów takich jak na przykład Skanska.

Styl skandynawski łatwo rozpoznać na przykład po dużych oknach zapewniających dostęp do naturalnego światła słonecznego. Warto także zwrócić uwagę na widok za oknem, atrakcyjne przestrzenie pozwalają odprężyć wzrok, co ma wpływ na wydajność podczas pracy zwłaszcza przed ekranem komputera. Na portalu Directoffice.pl oferujemy przestrzenie biurowe nie tylko perfekcyjnie wyposażone, ale także umiejscowione w atrakcyjnych punktach miasta. Wynajmując biura na przykład w Konstancinie, nie tylko będziesz miał blisko do stolicy, ale także zyskasz wyjątkowo atrakcyjny widok rozpościerający się za oknem.

Styl skandynawski – wnętrza eleganckie i funkcjonalne

Jeżeli przyjrzysz się biurom urządzonym w stylu skandynawskim, to z pewnością zwrócisz uwagę, że są to przestrzenie bardzo funkcjonalne. Wszystkie elementy doskonale ze sobą współgrają, dotyczy to zarówno kolorów, mebli, jak i dodatków. Nie ma tam przypadkowych elementów, które zaburzałyby harmonię całości. Oprócz tego styl skandynawski to wnętrza bardzo praktyczne, wszystko ma swoje miejsce, a na widoku znajdują się jedynie niezbędne sprzęty i akcesoria. Dzięki temu przebywanie w takiej przestrzeni sprawia prawdziwą przyjemność.

Wiele osób nie potrafi się skupić, jeśli w otoczeniu panuje chaos, jeżeli znajduje się w nim zbyt wiele kolorów, mebli i dodatków. W takiej sytuacji najlepiej sprawdza się styl skandynawski, którego minimalizm odnoszący się zarówno do ilości szczegółów, jak i kolorów, sprzyja skupieniu i wyciszeniu. Wzornictwo pojawiające się w takiej stylistyce jest wyjątkowo oszczędne. Dominują proste formy, naturalne materiały i jasne kolory. Brak tu zbędnych ornamentów, ozdób, czy wymyślnych mebli. Prostota jest największym atutem tego stylu. Wielbicielom skandynawskich klimatów proponujemy na przykład niepowtarzalne powierzchnie w samym sercu Warszawy.

Styl skandynawski – dodatki decydują o całości

Można czasami spotkać się z opiniami, że styl skandynawski to wnętrza chłodne, wręcz sterylne, pozbawione charakteru. Takie przekonania są jednak w zupełności błędne, wynikające chyba wyłącznie ze skojarzenia z panującym w Skandynawii, zimnym klimatem. Wnętrza zaprojektowane w tym stylu są ciepłe i przyjazne. To zasługa, chociażby zastosowanego w nich oświetlenia, to nie tylko duże okna, ale także odpowiednio dobrane lampy dające ciepłe światło. W biurach tego typu często pojawiają się także akcenty ocieplające całość, takie jak miękkie pufy i poduchy, które można znaleźć w strefie relaksu.

Skandynawia kojarzy się często z bielą śniegu, a to przekłada się na nasze wyobrażenia o biurach w stylu skandynawskim. Warto jednak zauważyć, że oprócz faktycznie dominującej bieli pojawiają się też kolorowe akcenty burzące monotonię. Mogą to być dodatki w kolorze eleganckiej czerni, ale równie często w biurach urządzonych w tym stylu pojawiają się energetyczne czerwienie, słoneczne żółcie czy soczysta zieleń. Kolory obecne w postaci dodatków, takich jak wieszaki, uchwyty czy obudowy lampy świetnie ożywiają wnętrza, wprowadzając do nich radosną atmosferę.

Jakie meble sprawdzą się w biurze w stylu skandynawskim?

Prostota i funkcjonalność to dwie główne cechy kojarzące się ze stylem skandynawskim. Dlatego w biurach umeblowanych zgodnie z założeniami tego stylu próżno szukać masywnych mebli, sztukaterii i ornamentów. Meble do biura to najczęściej proste blaty umieszczone na stabilnych stelażach lub drewnianych nogach. Geometryczne meble wprowadzają do pomieszczenia harmonię i równowagę. Nie ma tu miejsca na biurka na toczonych nogach, zamiast nich znajdziemy wygodne stoły, przy których można pracować samodzielnie lub w grupie.

Warto jednak pamiętać, że minimalizm nie wyklucza całkowicie stosowania dodatków czy dekoracji. W biurach w stylu skandynawskim pojawiają się bardzo często rośliny umieszczone na ogół w kolorowych doniczkach. Na ścianach można umieścić grafiki umocowane w prostych ramkach. Ten dodatkowy element wystroju doda każdemu pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Decydując się na wyposażenie biura w tym prostym, eleganckim stylu, możesz mieć pewność, że osiągniesz efekt, który będzie robił doskonałe wrażenie tak na pracownikach, jak i na klientach. Sprawdź, jak wyglądają nasze powierzchnie biurowe, na przykład na warszawskiej Woli.

Oceń artykuł