Jak zadbać o bezpieczeństwo w biurze?

Data dodania: 2020-05-21

|

Autor: Directoffice

Jak zadbać o bezpieczeństwo w biurze?

Biuro to miejsce, w którym pracownicy spędzają każdego dnia wiele godzin, dlatego będąc właścicielem firmy, musisz w odpowiedni sposób zadbać o ich bezpieczeństwo. Istnieje szereg zasad, z którymi musi zapoznać się każdy przedsiębiorca. Znajdują się wśród nich bardzo szczegółowe wytyczne co do tego, jak zorganizować bezpieczne biuro. Już sama powierzchnia biura jest dokładnie opisana i uzależniona od ilości pracowników. Podobne wytyczne wiążą się także z wymiarami poszczególnych mebli biurowych i odległościami pomiędzy nimi.

Współcześnie pojawiają się zagrożenia, których nie było nigdy dotąd takie jak na przykład epidemia wirusem Covid 19. W związku z tym zamieniają się także zalecenia odnoszące się do bezpieczeństwa. Jeżeli chcesz, aby Twoi pracownicy czuli się bezpiecznie podczas pracy, musisz podjąć zalecane działania takie jak na przykład szersze rozstawienie biurek lub podzielenie open space na mniejsze sekcje za pomocą mobilnych ścianek. Należy przy tym pamiętać, że minimalna powierzchnia przypadająca na jednego pracownika nie może być mniejsza niż 6 m2. W celu poprawy bezpieczeństwa większość firm wprowadza także codzienne mierzenie temperatury pracownikom oraz stały dostęp do płynów dezynfekcyjnych. Biura wynajmowane za naszym pośrednictwem mają zapewniony serwis sprzątający, ale teraz dodatkowo codziennie dezynfekowane są meble i komputery znajdujące się w biurze.

Bezpieczne biuro to także odpowiednie oświetlenie i sprzęt biurowy, w tym komputery pozwalające na komfortową pracę. Każde stanowisko powinno mieć dostęp do takiego światła, które pozwoli mu na wykonywanie swojej pracy bez narażania na szwank swojego wzroku. Wszystkie instalacje elektryczne, w tym oświetleniowe, muszą być zainstalowane tak, aby w razie awarii nie narażały pracowników na niebezpieczeństwo. Poza tym bezpieczne biuro to także w pełni sprawne meble, których użytkowanie nie zagraża zdrowiu pracowników. W przypadku uszkodzenia, czy zniszczenia sprzętu biurowego należy niezwłocznie go naprawić lub wymienić na nowy.

Biurowiec WOLA CENTER

Biurowiec WOLA CENTER

ul. Przyokopowa 33
Warszawa, Wola

STAWKA CZYNSZU

18 €/m2

DATA AKTUALIZACJI

2024-07-18

DOSTĘPNA POWIERZCHNIA

6169 m2

DOSTĘPNE BIURA

13

Biurowiec ELEKTROWNIA POWIŚLE | BUD. B1

Biurowiec ELEKTROWNIA POWIŚLE | BUD. B1

ul. Dobra 40
Warszawa, Centrum

STAWKA CZYNSZU

28 €/m2

DATA AKTUALIZACJI

2024-07-18

DOSTĘPNA POWIERZCHNIA

2044 m2

DOSTĘPNE BIURA

2

Archiwalana
Biurowiec SKYSAWA Bud.A i Bud.B

Biurowiec SKYSAWA Bud.A i Bud.B

ul. Świętokrzyska 36
Warszawa, Centrum

STAWKA CZYNSZU

22 €/m2

DATA AKTUALIZACJI

2022-07-26

DOSTĘPNA POWIERZCHNIA

31300 m2

DOSTĘPNE BIURA

0

Bezpieczne biuro

Dbając o bezpieczeństwo pracowników w biurze, musisz zatroszczyć się także o odpowiednią jego wentylację i komfort termiczny. Zainstalowana w pomieszczeniu klimatyzacja musi mieć możliwość regulacji, żeby nie doprowadzać do zbytniego wychłodzenia pomieszczeń. Obecność klimatyzacji nakłada na pracodawcę odpowiedzialność o to, aby była czysta, w innym wypadku pojawia się niebezpieczeństwo rozpylenia substancji, czy pyłów szkodliwych dla zdrowia pracowników. Z Directoffice.pl znajdziesz bezpieczne biuro na przykład w Krakowie. Dzięki zamontowanej w nim klimatyzacji nie będzie Ci groźny nawet krakowski smog.

W pomieszczeniach biurowych rzadko kiedy dochodzi do bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia, należy jednak dbać o bezpieczeństwo w biurze. W nowoczesnych biurach wśród elementów montowanych standardowo znajdują się czujniki dymu oraz zraszacze. Dzięki temu prawdopodobieństwo wybuchu pożaru zostaje zminimalizowane praktycznie do zera.

Jednym z elementów, o którym nie warto zapominać, jest pilnowanie dostępu do biura. Jeżeli Twoja firma mieści się w biurowcu, to bezpieczeństwa zwykle pilnuje zewnętrzna firma odpowiadająca za cały budynek. W innych sytuacjach musisz zadbać o to samodzielnie. Najprostszą metodą jest instalacja monitoringu, czyli systemu kamer, które przez całą dobę będą śledziły co dzieje się w otoczeniu Twojego biura.

Oceń artykuł