Małe biuro – co warto wiedzieć?

Data dodania: 2020-06-03

|

Autor: Directoffice

Małe biuro – co warto wiedzieć?

Niewielkie firmy zatrudniające jedynie kilkoro pracowników z reguły mieszczą się w małych pomieszczeniach biurowych. Aranżując tak niedużą przestrzeń, ważne jest, by w pełni wyczerpać jej potencjał i zagospodarować nawet najmniejszy zakątek. Wystrój wnętrza powinien być praktyczny, komfortowy i ergonomiczny, a przy tym lekki i nieprzytłaczający, aby sprzyjać produktywności i kreatywności Twoich pracowników.

Szukając odpowiedniego, gotowego już biura, wyposażonego w meble i inne udogodnienia, które pozwolą na efektywną pracę komfortowych warunkach, a w sytuacjach stresowych pozwolą odprężyć się i zrelaksować, warto sprawdzić rozwiązania różnych portali specjalizujących się w wynajmie powierzchni biurowych na terenie całego kraju. Postaw na pomoc profesjonalistów z portalu Directoffice.pl, którzy z pewnością wybiorą dla Ciebie idealnie urządzone, małe biuro spośród dziesiątek ofert powierzchni znajdujących się w prestiżowych biurowcach na terenie całego kraju.

Małe biuro do wynajęcia to niewielkie koszty

Prowadzenie działalności wymaga dyspozycji wysokiej jakości przestrzeni do pracy, jaką może być właśnie w pełni urządzone i wyposażone małe biuro do wynajęcia w budynku komercyjnym lub specjalnie zaaranżowanym do tego biurowcu, gdzie możesz wejść i od razu zacząć pracę bez ponoszenia dużych nakładów inwestycyjnych i bez konieczności napraw awarii. Małe biuro w zupełności wystarczy, jeśli prowadzisz własny, jednoosobowy biznes lub zatrudniasz 4 – 5 pracowników. Niewielki metraż generuje niskie koszty dotyczące miesięcznej opłaty czynszu za wynajem. W wybranych ofertach w koszt ten wliczone są już opłaty eksploatacyjne: zużycie prądu, wody, internet, sprzątanie pomieszczenia, ochrona, obsługa recepcyjna, możliwość nielimitowanego korzystania z kuchni i sali konferencyjnej, drukowanie, kopiowanie i wiele innych. Przy podpisywaniu umowy najmu trzeba również pamiętać o jednorazowej, zwrotnej kaucji, której wysokość z reguły wynosi od 1 do 3-miesięcznych wartości czynszu.

Jak zaprojektować małe biuro?

Szukając odpowiedniego miejsca na prowadzenie swojego biznesu, możesz skierować swoje poszukiwania na pomieszczenia, w których wykonasz projekt i aranżację we własnym zakresie tak, by nowo powstałe biuro spełniało wszystkie potrzeby osób w nim pracujących. Nie mniej jednak, wynajmując w pełni umeblowane pomieszczenia, po uprzednim poinformowaniu właściciela, często możesz zmienić ich wystrój i dostosować aranżację do specyfiki swojej firmy.

Tworząc małe biuro, najważniejszy jest jego projekt, który odpłatnie, na zamówienie mogą wykonać specjaliści. Jeśli jednak chcesz wykonać projekt we własne zakresie, musisz pamiętać, że aranżacja małego biura musi być wykonana w dobrym guście tak, aby przyciągać i robić dobre wrażenie na potencjalnych klientach. Prosty i łatwy dostęp do dokumentów i narzędzi pracy jest niezbędny do efektywnego wykonywania obowiązków. Dokładnie przemyślane pod każdym kątem biuro nie tylko wygląda elegancko i z klasą, ale też zdecydowanie usprawnia pracę.

Aranżacje małego biura

Małe biuro może mieć różne aranżacje. Niewielkie pomieszczenia najlepiej urządzić w stylu minimalistycznym, cechującym się prostotą i brakiem dodatków, co z pewnością pozytywnie wpłynie na jakość pracy. Dobrym pomysłem na aranżację małego biura jest harmonijny styl skandynawski, w którym każdy element doskonale ze sobą współgra. Jeśli chcesz, by Twoje biuro było eleganckie, postaw na klasyczne meble wykonane z jasnego drewna. Modne w ostatnim czasie stały się tzw. zielone biura, gdzie stosowane są kwiaty i rośliny biurowe, pozytywnie wpływające na stan psychiczny pracowników. Natomiast zastosowanie uniwersalnych i jak najbardziej naturalnych materiałów, sprawia, że nawet małe biuro wygląda nowocześnie, ładnie i ekologicznie.

Niewielką powierzchnię należy urządzić w funkcjonalny sposób, dostosowując rozmiar i układ mebli oraz sprzętów tak, by były adekwatne do specyfiki pracy firmy. Małe biuro może mieć układ gabinetowy, może również funkcjonować na planie open space, o ile zadbasz o komfort akustyczny pracowników. Dla firm składających się z 1 lub 2 osób, które nie mają potrzeby wynajmowania całej powierzchni biurowej, idealnym rozwiązaniem może być biuro coworkingowe. Bez względu na lokalizację Twojej firmy pamiętaj, że małe przestrzenie powinny sprawiać wrażenie dużej swobody i być przyjazne zarówno dla pracowników, jak i klientów. Dlatego najważniejszym elementem małego biura tworzącym doskonałe aranżacje są ściany utrzymane w jasnej kolorystyce, przyjemne oświetlenie, które w niesamowity sposób potrafi optycznie powiększyć przestrzeń, dodając jej uroku i ciepła, oraz praktyczne meble, które pomogą zagospodarować każdą wolną przestrzeń.

Oceń artykuł
5/5 - (1 vote)