Jak sprawić, by biuro było przyjazne?

Data dodania: 2020-08-11

|

Autor: Directoffice

Jak sprawić, by biuro było przyjazne?

Odpowiednia aranżacja biura to nie lada wyzwanie dla właścicieli firm. Stworzenie przyjaznych przestrzeni, które łączą w sobie stylowe wykończenie wnętrza oraz funkcjonalne rozwiązania, to zdecydowanie doskonała inwestycja, która zawsze będzie opłacalna. Warto wykorzystać wskazówki, które podpowiedzą, od czego zacząć organizację biura, aby firmowe przestrzenie w mgnieniu oka stały się przyjazne dla pracowników. Warto mieć na uwadze, że spędzają oni w pracy większą część swojego dnia, więc zadbanie o ich samopoczucie powinno być priorytetową kwestią dla każdego pracodawcy.

Zadbaj o komfort pracowników – wygodne fotele biurowe

Pierwszym krokiem do stworzenia przyjaznego biura jest zadbanie o odpowiednie wyposażenie. Warto poświęcić największą uwagę na wybór wygodnych foteli biurowych, które zagwarantują najwyższy poziom komfortu pracownikom podczas pracy siedzącej. Każde siedzisko powinno spełniać kilka wymagań. Należą do nich dobrze wyprofilowane oparcia i odpowiednia miękkość wypełnień. Dodatkowo warto zwracać uwagę na wysokość foteli, które powinny być dostosowane do potrzeb i wzrostu pracowników. Klasyczne krzesła można wykorzystać w salach konferencyjnych, w których nie spędza się tak dużo czasu, co przy stanowiskach pracy.

Przyjazne biuro – funkcjonalna przestrzeń

Przyjazne biuro to przede wszystkim funkcjonalna przestrzeń. Nie można zapominać o praktycznych rozwiązaniach, które zwiększą efektywność pracy każdego pracownika. Meble powinny być pełne nowoczesnych funkcji, dlatego nie warto na nich oszczędzać. Warto za to wybierać stosunkowo proste modele w neutralnych kolorach i tym samym postawić na minimalizm, który zawsze się sprawdzi. Biura powinna być stylowe, jednak w ich przypadku design powinien ustąpić miejsca użyteczności. Warto zachować najwyższy poziom estetyki, która pozytywnie wpłynie na samopoczucie pracowników, gdyż będą mogli pracować w ładzie i porządku. Chaos w postaci kolorowych mebli może negatywnie wpłynąć na nastrój i tym samym obniżyć wydajność zatrudnionych osób. Odpowiednim rozwiązaniem, dzięki któremu z łatwością stworzysz przyjazne biuro, jest firma Directoffice.pl oferująca przestrzenie biurowe do wynajęcia w Poznaniu i innych miastach w Polsce pełne nowoczesnych rozwiązań poprawiających samopoczucie i zwiększających wydajność pracowników.

Odpowiednie oświetlenie i kolor ścian to podstawa w przyjaznym biurze

Zdecydowanie istotnym elementem każdej przestrzeni biurowej jest oświetlenie. Przyjazne biuro kojarzy się z jasnym wnętrzem, w którym królują przede wszystkim ciepłe kolory. Warto w tym przypadku zrezygnować z chłodnych odcieni, które nie są już tak przyjemne dla oka. Oświetlenie powinno mieć również ustawioną odpowiednią intensywność i natężenie, aby w pomieszczeniu zapanowała przyjemna atmosfera. Delikatne i subtelne kolory warto zastosować również na ścianach, które otaczają biuro. Można wybrać wszystkie odcienie bieli i innych jasnych barw, w tym również pastelowych.

Strefa relaksu dla każdego

Przyjazne biuro powinno mieć również wydzieloną strefę relaksu, tzw. chill room, biblioteki, pokoje do gier oraz coraz popularniejsze pokoje do słuchania muzyki z profesjonalnym nagłośnieniem. Jest to szczególnie ważne w przypadku kreatywnych prac, które wymagają dużego skupienia. Oddanie się chwili przyjemności z pewnością pozwoli zebrać myśli. Warto pamiętać, że wypoczęty pracownik jest znacznie bardziej wydajny w pracy. W strefie relaksu mogą znaleźć się piłkarzyki bądź stół do ping ponga, a także gry wideo. Ponadto, przestrzeń ta powinna być wypełniona komfortowymi meblami, które pozwolą się chwilowo odprężyć.

Dodatki miłe dla oka

Chcąc stworzyć przyjazne biuro, nie można zapominać o dodatkach. Wśród nich powinny znaleźć się przyjemne dekoracje. Doskonałym przykładem są ciekawe obrazy, które mogą przedstawiać inspirujący przekaz zwiększający skupienie pracowników i motywujący do pracy. Miękkie poduszki i pufy, a także kwiaty rozmieszczone w różnych miejscach. Niezależnie od wybranego gatunku rośliny z pewnością łagodnie ożywią biuro i nadadzą mu charakteru.

Oceń artykuł
5/5 - (1 vote)