Biuro klasyczne – tradycyjny styl biura

Data dodania: 2020-12-16

|

Autor: Directoffice

Biuro klasyczne – tradycyjny styl biura

Styl klasyczny jest obecnie bardzo popularny wśród najemców butikowych obiektów biurowych, głównie ze względu na naturalną ekskluzywną stylistykę. Charakterystyczną cechą klasycznego biura jest zastosowanie mebli wykonanych z drewna lub elementów wyposażenia z okleiną drewnopodobną. Ponadto, osoby decydujące się na taki wystrój wybierają ciemniejsze kolory, ciepłą barwę światła oraz ekskluzywne dodatki w postaci mocno zdobionych dekoracji. Klasyczne biuro to znakomity wybór dla firm, w których stawia się na luksus, elegancję i przepych. Ciekawe propozycje powierzchni biurowych na wynajem w Warszawie i innych miastach Polski znajdziesz w ofercie firmy Directoffice.pl.

Podstawowe cechy klasycznych biur – czym się kierować podczas urządzania?

Urządzenie klasycznego biura jest stosunkowo łatwe, ale należy stosować się do kilku podstawowych zasad. Pierwszą jest to, że klasyka uwielbia drewno. Warto zastosować je zarówno na stołach, jak i na frontach szaf, komód czy stolików, a unikać aluminium, chromu lub innych nowoczesnych materiałów. Ciekawie sprawdzą się takie detale w meblach jak mosiężne uchwyty czy bogato zdobione powierzchnie z widocznym usłojeniem. Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest wkomponowanie do wnętrza elementów sztuki. Mogą to być obrazy w tradycyjnych ramach, duże lub małe figury i rzeźby czy też ciekawe plakaty motywujące do pracy. Doskonałym wyborem jest także zastosowanie gablot lub dużych bibliotek z książkami.

Podstawowe, klasyczne meble biurowe warte zakupu

Klasyczne meble biurowe powinny być wykonane z drewna, najlepiej litego, o bardzo wyraźnej strukturze. Taki materiał daje poczucie ekskluzywności i luksusu, dlatego idealnie zgrywa się z estetyką klasycznego biura. Biurko powinno być duże, rozłożyste i masywne, podobnie jak szafy oraz komody. Charakterystyczną cechą tego stylu są bowiem meble ciężkie wizualnie, które sprawiają wrażenie trwałych i odpornych na uszkodzenia. Ludzie w dawnych czasach cenili sobie wygodę także w pracy i gabinecie, dlatego warto wygospodarować kącik na wypoczynek i uzupełnić go w wygodną sofę i fotele obite skórą naturalną (licową). Ciekawym dodatkiem tapicerskim są pikowania, które w połączeniu ze skórą dają tradycyjną sofę typu Chesterfield.

W klasycznym biurze liczy się każdy detal

Styl klasyczny dość mocno się wyróżnia, przez co warto w jego aranżacji zwrócić uwagę na każdy, nawet ten najmniejszy detal. Istotne jest między innymi utrzymanie porządku. Zawsze należy chować nieużywane akcesoria i dokumenty do odpowiednich szuflad i nie pozostawiać ich na widoku, a także często przecierać kurze i myć podłogi. Wybierając jako ozdoby tradycyjne obrazy, postaw na te ręcznie malowane farbami olejnymi lub akrylowymi – wystrzegaj się za to grafik drukowanych komputerowo. Są pozbawione duszy i stylu. Zachęcamy do stworzenia klasycznego biura i zarazem do wyróżnienia się na tle konkurencji. Zastosuj się do naszych rad i stwórz aranżację, która mile zaskoczy wszystkich odwiedzających i kontrahentów.

Oceń artykuł