Jak zaaranżować biuro na poddaszu?

Data dodania: 2020-10-20

|

Autor: Directoffice

Jak zaaranżować biuro na poddaszu?

Poddasze bywa dość problematycznym pomieszczeniem, często niewykorzystanym i wręcz zupełnie zbędnym. Warto to zmienić. Biuro na poddaszu jest znakomitym sposobem na wykorzystanie tej przestrzeni i warto się zdecydować na jego urządzenie. W praktyce daje mnóstwo spokoju, dzięki oddzieleniu od innych pomieszczeń mieszkalnych, dzięki czemu pozytywnie wpływa na efektywność i wydajność pracy. Warto przy tym wiedzieć, że biuro na poddaszu jest także znakomitym sposobem na stworzenie ciekawej i wyróżniającej się aranżacji.

Nowoczesne biuro na poddaszu – dlaczego warto je stworzyć?

Biura na poddaszu to obecnie dość niszowy temat. Większość osób nie bierze pod uwagę takiego ulokowania swojej przestrzeni biurowej i decydują się na wydzielenie pokoju znajdującego się na równi z innymi pomieszczeniami mieszkalnymi. To rozwiązanie ma wiele wad. Z pewnością najbardziej uciążliwe są głośne dźwięki dobiegające z innych pokoi, np. muzyka, telewizja czy nawet donośne rozmowy lub zabawy z dziećmi. Równie męczące są częste wizyty domowników, traktujących gabinet jako kolejny pokój, do którego w końcu łatwo się dostać. Biuro w domu na poddaszu zapewnia praktycznie stuprocentową intymność, która wpływa na łatwość pracy i możliwość znacznie większego skupienia się podczas wykonania mniej lub bardziej angażujących projektów.

Zabudowa skosów – wykorzystaj całą przestrzeń

Charakterystyczną cechą biur na poddaszu jest obecność skosów, które odzwierciedlają kąt nachylenia dachu. Z oczywistych względów takie rozwiązanie techniczne zmniejsza ilość wolnej przestrzeni w pomieszczeniu, gdyż uniemożliwia montaż dużych szaf czy większych komód. Na szczęście istnieją sposoby, które sprawiają, że skosy stają się atutem pomieszczenia i nie wpływają na efektywność pracy. Najczęściej wielbiciele biur na poddaszu decydują się na stworzenie zabudowy w postaci szafek i komód w dolnej części skosu. Takie meble mają nieco mniejszą pojemność, lecz pozwalają na efektywne wykorzystanie całej przestrzeni do przechowywania np. dokumentów, przyborów czy akcesoriów. Zastosowanie szuflad będzie równie dobrym pomysłem, lecz z jednym, dość dużym minusem – szuflady siłą rzeczy należy wysuwać, dlatego po ich otwarciu mogą zajmować dużą ilość przestrzeni i tym samym przeszkadzać podczas pracy. Warto sprawdzić ofertę biur do wynajęcia w Katowicach lub w innych miastach w celu zapoznania się z ciekawymi inspiracjami.

Jaki styl w biurze na poddaszu wybrać?

Domowe biuro na poddaszu aż się prosi o stworzenie nowoczesnej, minimalistycznej i jasnej aranżacji, w czym pomagają zarówno niewielka przestrzeń, jak i intensywne światło padające z góry przez okna dachowe. Warto zastosować jasne ściany, najlepiej w kolorze śnieżnej bieli, a także zdecydować się na stonowane szafki i biurka. Dobrym pomysłem jest także zastosowanie jasnych podłóg, lecz nie zawsze rozwiązanie to okazuje się rozsądne ze względu na trudność utrzymania ich w odpowiednim stanie. W aranżacji biura w domu na poddaszu nie wolno zapominać o miejscu do wypoczynku, które pozytywnie wpływa na efektywność pracy, dzięki możliwości krótkiego relaksu. Warto zdecydować się na niewielką kanapę lub rozłożysty fotel. Te dwa meble zdecydowanie umilą pracę w domowym biurze na poddaszu.

Oceń artykuł
5/5 - (1 vote)